FC Lokomotíva Košice - MFK Košice 1:3 (1:1)
Góly: 5. R. Jurko - 71.,90. Škutka, 43. J. Novák z 11 m. Divákov: 3650.
FC Lokomotíva Košice: Giertl - A. Kavka (78. M. Gere), Vitkaj, Keresteš, P. Gere (46. Horváth) - Paulovčák (68. Timkovič), Hloušek, Ondira, Szöllös - Jurko, Biľ.
MFK Košice: Repiský - Ostojič, P. Kavka, Bašista, Hovančík (80. Pavúk) - Bukata, Šinglár - Viazanko, U. Matič (86. Skvašík), J. Novák (54. Diaby) - Škutka.
Report: Prinášam vám reportáž zo zápasu III. kola Slovenského pohára medzi Lokomotívou Košice, hrajúcu III. ligu v skupine Východ a klubom MFK Košice hrajúcim v najvyššej súťaži v Corgoň lige. Kedže o tomto zápase budú podrobne informovať viaceré média, prinášam vám pohľad na zápas aj z pohľadu fanúšika futbalu. Zápas sa hral na štadióne Lokomotívy v Čermeli, ktorý však patrí firme Lokomotíva a.s., ktorá nereprezentuje futbal klubu FC Lokomotíva Košice, ale venuje sa iba podnikateľským zámerom v jej mene. Pravá FC Lokomotíva Košice, ktorá vznikla v roku 1946 sa presťahovala do Družstevnej pri Hornáde, kde má vlastný štadión. Dnes sa hral futbal na štadióne v Čermeli, kedže sa predpokladal vyšší záujem divákov. A to už ruch pred štadiónom pol hodinu pred zápasom napovedal záujem Košičanov vidieť po dlhých 14 rokoch derby zápas odvekých mestských rivalov. Na úvod treba povedať, že ten kto prišiel na futbal neľutoval, lebo videl veľmi dobrý futbal. Na zápas prišlo oficiálne 3652 divákov a diváci boli samozrejme rozdelení podľa sympatií ako to pri mestských derby zápasoch býva. Fanúšikovia Lokomotívy dnes nemali svoj sektor aby sa možno vyhli zbytočným nešportovým prejavom zo strany fanúšikov dnes hostí, ktorí dnes stáli na svojom tradičnom mieste. Loky však mala veľkú podporu na tribúne, kde sa objavilo aj mnoho ich bývalých hráčov. Preto bolo často počuť Loky do toho! Ak by sa fanúšikovia žltomodrých zdržali zbytočných vulgárnych pokrykov, športovo by sa dalo povedať, že fandili dobre. Dnešný zápas sa hral za veľmi príjemného počasia a mokrý trávnik od ranného dažďa sľuboval aktívny futbal. Lokomotíva Košice predviedla veľmi sympatický výkon, od začiatku pozorne bránila a v 5. minúte sa veľmi dobre hrajúci Miroslav Paulovčák zasekávačkou dostal pred brankára Rólanda Repiského, pekne vystrelil no ten jeho strelu len vyrazil a dobiehajúci Roman Jurko ho už prestrelil a bolo 1:0 pre Lokomotívu. Roman Jurko svoj gól patrične oslávil pred oslavujúcou tribúnou. Hneď na to ďalšiu šancu Lokomotívy už pokryla obrana MFK. V 13. minúte hráči MFK pekne vystrelili ale mimo, no hneď na to v 15. minúte Ján Novák štipľavo vystrelil ale Jakub Giertl v bráne Lokomotívy jeho strelu chytil. Po ďalší priebeh prvého polčasu ukázala Lokomotíva dobrý futbal, kedy držala krok s prvoligistom, najmä v 14. minúte Miroslav Paulovčák a v 27. minúte Miroslav Keresteš to dokázali svojim pekným prienikom, ale hráči MFK bránili pozorne. V 28. minúte ich strela ešte išla vedľa, ale nebezpečné boli v 33. minúte najmä 2 priame kopy v rade, ktoré však gólom ešte neskončili. V 42. minúte sa však pred brankárom Lokomotívy Giertlom ocitol hráč MFK a zdalo sa, že obránca Keresteš loptu stihne a odkopne. Ten však nešťastne prudko zakopol útočníka MFK a pre zbytočný faul sa pískal pokutový kop. Ján Novák ho kopol veľmi isto a bolo vyrovnané 1:1. Druhý polčas už pod umelým osvetlením priniesol tiež zaujímavý futbal, ale v ňom si už hráči MFK dokázali vytvoriť väčší tlak, ale hráči Lokomotívy Košice môžu ľutovať obrovskú šancu v 50. minúte, kedy po Paulovčákovej akcii Tofiloski iba vyrazil a úplne sám pred bránou Martin Biľ nedokázal streliť gól skoro do prázdnej brány a Tofiloski zachránil MFK Košice. Potom sa už ukázal rozdiel súťaží, kedy hráči MFK hrali aktívne a dobre po stranách, ale najväčší rozdiel bol asi v rýchlom prechode do útoku. Lokomotíve sa v zápase zranili až traja hráči: Pavol Gere, Adam Kavka a Miroslav Keresteš. V 53. minúte tréner MFK Košice a legenda Lokomotívy Ján Kozák vystriedal Jána Nováka a Gejza Farkaš vystriedal veľmi dobrého Miroslava Paulovčáka za Mateja Timkoviča, no ani ten už neubránil v 72. minúte vysunutie Dávida Škutku ktorý pekne obhodil váhajúceho Giertla. a bolo 1:2. Veľká škoda pre Lokomotívu, ale vzhľadom na aktivitu MFK to bolo asi zaslúžené vedenie. Jakub Giertl však dobre zasiahol pri ďalších strelách najmä aktívneho Omara Diabyho. Lokomotíva sa naďalej snažila o prieniky do šestnástky, ale útočila s malým počtom hráčov, čo znižovalo jej šance na úspech v útoku. Diváci na tribúne si vyrovnávajúci gól veľmi priali a snahu hráčom Lokomotívy nemožno uprieť no v 90. minúte po jednoduchom centri dopredu ostal sám pred brankárom Jakubom Giertlom Dávid Škutka a ten si pekne na center nabehol a prehlavičkoval vybiehajúceho brankára Lokomotívy a bolo rozhodnuté a zápas sa tak skončil víťazstvom MFK Košice 3:1. Dnešný zápas potešil košických fanúšikov, ktorí videli sympatický výkon Lokomotívy, dobre hrajúcich hráčov MFK Košice, ktorí predsa len dokázali že hrajú vyššiu futbalovú sútaž. Treba pochváliť aj organizáciu zápasu zo strany Lokomotívy Košice. Tým dokázali, že môžu mať aj vyššie ambície pre svoj klub. Na záver možno povedať, že takto by nejak mohol vyzerať derby zápas v Košiciach, dobrá organizácia, prajná atmosféra, primeraná návšteva a dobrý futbal a o to sa dnes zaslúžili obidva kluby.